Wystawy w 2012 r.

2017 2016,  2015 2014 2013 2012,  2011

Tytuł: Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w latach 1989–2012

Wystawa czynna w dniach: 17 IX – X 2012

Organizator wystawy: Biblioteka UPJPII

Galeria wystawy

W dniu rozpoczęcia obrad dorocznej Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie otwarta została wystawa obrazująca rozwój Biblioteki UPJPII w latach, gdy funkcję dyrektora pełnił ks. dr hab. Jan Bednarczyk, przez wiele lat wespół ze swym zastępcą mgr Władysławem Szczęchem. Wystawę przygotowali wieloletni i zasłużeni pracownicy Biblioteki również biorący udział w zachodzących przemianach, tym samym będący współtwórcami ukazanej części historii Biblioteki. Postery zawierające fotografie i towarzyszące im opisy ukazywały najbardziej istotne aspekty związane z rozwojem Biblioteki, poczynając od nieustannie powiększających się zbiorów, przez rozwój w dziedzinie komputeryzacji oraz wieloletnie zaangażowanie w działalność Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES. Zaakcentowano również aspekt budowania wzajemnych więzi pośród bibliotekarzy podczas wspólnych wycieczek, których uczestnikami były często całe rodziny. Jednak najistotniejsza część wystawy dotyczyła idei zaszczepionej przez ówczesnego Dyrektora Biblioteki czyli budowy nowoczesnego gmachu bibliotecznego oraz kolejnych etapów jej realizacji, z punktem centralnym, czyli wizytą Jana Pawła II, który poświęcił budynek w 2002 roku.

Tytuł: „I oto nadszedł oczekiwany dzień; przyszedł szybko, ponieważ tak podobało się Bogu: Jan Paweł II jest błogosławionym. (…)” pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II 1 V 2011 – 1 V 2012

Wystawa czynna w dniach: 27 IV – V 2012

Organizator wystawy: Biblioteka UPJPII

Galeria wystawy

By uczcić pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przygotowała wystawę poświęconą swemu Wielkiemu Patronowi. Przedstawiała ona kolejne etapy procesu beatyfikacyjnego, począwszy od 9 maja 2005 roku, aż do 11 stycznia 2011 r., kiedy Komisja kardynałów i biskupów zatwierdziła cud uzdrowienia siostry Marie Simon-Pierre za wstawiennictwem Jana Pawła II. Zgromadzono materiały dokumentujące przypadki innych cudów za wstawiennictwem naszego Papieża, przygotowania do procesu beatyfikacyjnego oraz  bieżące relacje dotyczące wydarzeń towarzyszących procesowi beatyfikacji, ze szczególnym uwzględnieniem kolekcji Santo Subito! – Święty natychmiast! Zaprezentowano także portret beatyfikacyjny oraz inne fotografie związane z tymi wydarzeniami. Wśród ciekawostek uwzględnionych na wystawie odnaleźć można było m.in. muzyczną biografię Polskiego Papieża, a także kolekcję Leki z papieskiej apteki, gdzie znajdziemy receptę „jak nie dać się złamać cierpieniu”, „jak pokonać lęk i zniechęcenie”, „jak przebaczać” i wiele innych.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2018