Wystawy w 2016 r.

Wystawa czynna w dniach: 27 II – 30 IV 2016

Organizator wystawy: Biblioteka UPJPII, Autor

Galeria wystawy

Marian Ślazyk urodził się w 1959 r. w Słopnicach k/Limanowej. Tam do dziś dnia mieszka i tworzy. Jego twórczość podobna jest do dzieł Weissa, Cybisa, Cybis-Rudzkiej, Stanisławskiego, Hasiora i Wieczorka. Do tworzenia wykorzystuje różne materiały np. deski na których namalował już cykl aniołów i kotów. Z czasem zaczął także rzeźbić. Jego talent stał się w pewien sposób uniwersalny. Jego prace powstają bardzo szybko, niemalże pod wpływem chwili. Oddaje w nich całą swoją energię i wizję, a także odczuwane w danej chwili emocje i uczucia. Prace jego znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych. Marian Ślazyk brał udział w wielu wystawach grupowych, oraz reprezentował swoje prace podczas wystaw indywidualnych.

Tytuł: Polskie czasopisma XIX-wieczne w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Wystawa czynna w dniach: 11 I – 26 II 2016

Organizator wystawy: Biblioteka UPJPII

Galeria wystawy